"29 jaar & zorgen voor brailleschrift in 555 stations"

Bij NMBS ben je nooit te jong voor het grote werk. Ook Joyce (29 jaar) neemt elke dag verantwoordelijkheid op in haar job als Expert Innovation Lab. “Ik krijg het vertrouwen om beslissingen te nemen.”

In contact met de reizigers

Wat Joyce precies doet bij het Innovation Lab van NMBS? Slimme oplossingen zoeken voor problemen. “Ofwel signaleren collega’s een probleem en vragen ze om een oplossing te bedenken”, vertelt ze. Ofwel vraag ik zelf aan reizigers welke problemen ze ondervinden. Ik weet nu bijvoorbeeld beter waar de pijnpunten liggen voor mensen met een visuele beperking.”

 “Door de problemen van reizigers op te lossen, kan ik een concrete impact maken.”

Het contact met de reizigers vindt Joyce een van de leukste aspecten van haar job. “Ik vind het fijn dat ik hun problemen kan oplossen en zo een concrete impact kan maken.” Daarnaast krijgt ze veel vrijheid. “Ik kies zelf hoe ik een project wil aanpakken en welke stappen ik onderneem. Dat brengt natuurlijk ook een grote verantwoordelijkheid met zich mee. Want je krijgt het vertrouwen om beslissingen te nemen.”

Op zoek naar perron 5

“Mijn expertise ligt vooral bij reizigers met een visuele beperking, omdat ik er zelf ook een heb”, zegt Joyce. Uit onderzoek van De Brailleliga blijkt dat 73,2% van hun leden regelmatig het openbaar vervoer neemt. Dat komt neer op zo’n 285.000 mensen. Voor hen wil Joyce bestaande drempels wegnemen.

“Dit is mijn eerste job, maar ik heb het gevoel dat ik meteen goed zit.”

“Momenteel onderzoek ik of we op de trappen in stations braillemarkeringen kunnen aanbrengen”, vertelt ze. “Ik ben ook bezig met een indoor navigatietool. In de stations is er vaak geen GPS-signaal, waardoor Google Maps niet werkt. Stel dat je op zoek bent naar perron 5, dan kan de navigatietool je via de camera van je smartphone en een 3D-kaart de weg wijzen.”

“Ik hou van de variatie in mijn projecten. Ik werk ook heel zelfstandig, maar heb wel altijd een sparringpartner om te overleggen of vragen te stellen als ik daar nood aan heb. Dit is mijn eerste job, maar ik heb het gevoel dat ik meteen goed zit.”