"28 jaar & met een trein van 800 ton rijden"

Bij NMBS ben je nooit te jong voor het grote werk. Ook Vincent (28 jaar) neemt elke dag verantwoordelijkheid op in zijn job als treinbestuurder. “Het is mijn taak om reizigers veilig te vervoeren.” 

Hoe meer variatie, hoe liever

Voor Vincent als treinbestuurder aan de slag ging, werkte hij als verkoper en administratief medewerker. “Ik wou iets totaal anders. Een job die ik niet mee naar huis nam, en waar ik meer verantwoordelijkheid en vrijheid kreeg”, vertelt hij. “Ik was altijd al geïnteresseerd in treinen, dus heb de sprong gewaagd. Ik had totaal geen technische achtergrond, maar je leert alles tijdens een betaalde opleiding. Ondertussen rijd ik anderhalf jaar zonder begeleider met de trein, en ik doe het supergraag. Ik werk heel zelfstandig. Er is geen baas die op mijn vingers kijkt (lacht).”

“Ik wou een job waar ik meer verantwoordelijkheid en vrijheid kreeg.”

“Ik vind het leuk om wisselende shiften te doen”, zegt Vincent. “Overdag, ’s avonds laat of ’s nachts: ik doe het allemaal graag. Alleen vroege shiften zijn minder m’n ding. Andere collega’s hebben liever vaste shiften, maar ik heb bewust gekozen voor die afwisseling. Ik doe ook altijd andere trajecten. Ik vertrek en eindig sowieso in Leuven, maar daartussen rijd ik naar Oostende, Hasselt, Charleroi, Antwerpen, … Ik kom overal!”

Steentje bijdragen

Als treinbestuurder draagt Vincent een grote verantwoordelijkheid. “Je bestuurt een machine van 800 ton en 350 meter lang, met heel veel reizigers aan boord. Wanneer ik een perron bomvol mensen nader, besef ik heel goed dat het mijn taak is om hen veilig te vervoeren. Op dat moment voel ik ook dat ik maatschappelijk een steentje bijdraag, en dat vind ik belangrijk.”

“Ik ben verantwoordelijk voor mijn leerling. Als er iets gebeurt, moet ik kunnen ingrijpen.”

Sinds kort leidt Vincent zelf een nieuwe treinbestuurder op. “Als mentor ben ik verantwoordelijk. Als er iets gebeurt, moet ik kunnen ingrijpen”, vertelt hij. “Ik vind het heel fijn om een leerling-treinbestuurder mee te hebben. Robert is ook een treinfanaat, dus het is leuk om te zien dat hij ervan geniet om met de trein te rijden. Het is een supermooie job, ik zei het al hé!”